• Aleksandra Wesołowska

Początek HERSTORY

Aktualizacja: lut 4


Żeby przybliżyć Wam skąd wziął się pomysł na HERSTORY, opowiem Wam kiedy się pojawił...

Lato 2018 spędziłam na stażu jako projektant graficzny w jednej z informatycznych firm w Londynie. Po pracy brałam udział w warsztatach, wykładach i spotkaniach dla stażystów z całego świata. Większość z nich pochodziła z USA i Chin. Dzięki rozmowie poznałam wiele ciekawych kobiet i ich historii. Każda inna, każda ciekawa na swój sposób.Kiedy jesteś poza granicami swojego kraju i otaczasz się głównie obcokrajowcami Twoje myślenie się zmienia. Musisz wyjść ze strefy komfortu, mówić i myśleć w obcym języku, nie bać się zadawać pytań i wielokrotnie bardziej skupiać się na rozmowie. Na początku boli Cię głowa, bo Twój mózg staje się translatorem, ale po krótkim czasie się adaptujesz i odnajdujesz w nowych warunkach.


Dziewczyny które poznałam różniły się wyglądem, pasjami, kulturą, wiarą, kolorem skóry, orientacją, zainteresowaniami... lecz miały coś wspólnego - łączyła je ciekawa historia.


To właśnie w tym czasie poczułam, że chcę uwieczniać te rozmowy i przekazywać dalej. Każda z tych kobiet ma do powiedzenia i opowiedzenia więcej, niż nie jedna znana postać. Skoro z osobami publicznymi przeprowadza się wywiady, to dlaczego by nie opowiedzieć HERSTORY jednej z Nas? Mamy, babci, przyjaciółki, koleżanki z zajęć czy znajomej z yogi?Pomysł dojrzewał niecałe 2 lata, żeby w 2020 doczekać się realizacji.


Już wkrótce zobaczycie tu rozmowy z kobietami takimi jak Wy.


Jesteście ciekawe? Ja też.

Do miłego przeczytania.


18 wyświetlenia1 komentarz